Komunitní klub Pecka

Pecka: to je místo, to jsou lidi a společné bytí.

Komunitní klub má za cíl utvářet přátelskou komunitu, která je spojena společnými zájmy, jako jsou například:

 • Respektující a kontaktní mezilidské vztahy
 • Svobodné a sebeřízené vzdělávání
 • Ekologie, udržitelnost, lokální tradice
 

Komunita se pravidelně potkává v rámci klubíku MiniPecka a na setkání komunitního klubu, tzv. Kakáč.

Každý měsíc pořádáme komunitní akce, nepravidelně také besedy a slavnosti.

Komunitní akce

V rámci komunitních akcí plánujeme:

 • Besedy na společná témata
 • Řemeslné a výtvarné workshopy, protože i dospělí si rádi hrají
 • SWAP neboli bezplatná výměna nepotřebných věcí a přebytků
 • Oslavy a společné prožívání významných dní a kola roku 
 • a mnoho dalšího
 
Pojďme se společně zaměřit na věci, které nás spojují. Bude to zábava i vzdělávání, práce na sobě samém i vytváření kamarádských vazeb. 
Jednotlivé aktivity budou pravidelně zveřejňovány v newsletteru a na sociálních sítích, těšíme se na vytváření přátelské komunity lokálních nadšenců.

Co se klube na únor?

Na leden pro vás chystáme následující akce pro malé i velké

 • Relaxaci a očistu v rámci ženského kruhu pod laskavým vedením Báry G.: Kruh je určen pro 8 žen, bez dětí a mužů. 😊 Příspěvek na energii, teplo a čas průvodkyně je 300 Kč
 • Výrobu vonných svíček s Bárou G.: Deset dospělých si odnese dvě malé vonné svíčky z krystalického palmového vosku ve skleničce. Příspěvek na suroviny a vedení lektorkou je 250 Kč. Rádi zdarma přivítáme i vaše děti, které dokážou dbát nebezpečí horkého vosku.

  Na všech akcích je k dispozici káva a čaj.

MiniPecka

Klubík MiniPecka je mírně neorganizovaně organizovaný čas pro maminky/tatínky s dětmi ve věku 0-3 roky. Několikrát týdně se budeme scházet na chatě, dáme si spolu voňavý čaj nebo pořádnou kávu. Podle počasí a nálady budeme buď venku na zahradě, nebo uvnitř v teple na koberci. Můžeme si dát společně polévku a povídat si o tématech, která nás propojují.

MiniPecka se koná každé úterý od 9 do 12 hodin, je určena pro členy spolku, členský příspěvek za jeden pobyt v klubíku je 180 Kč pro jednoho rodiče, děti jsou zdarma. Členové se nemusejí aktivně podílet na činnosti spolku, podrobnosti najdete v našich stanovách.

Kapacita je vždy 5 rodičů s dětmi. Každý rodič je zodpovědný za své dítě/děti. Po celou dobu s vámi bude někdo z Pecky, kdo se postará o technické zázemí (káva, čaj, oběd). Z technických důvodů zatím nejsme schopni zajišťovat oběd.

K dispozici bude zahrada, kuchyňka, sprcha, WC, přebalovací podložka, hojdavak (do 10 kg), dětské hračky, výtvarné potřeby a pod.

Kakáč

Pravidelná setkání komunitního klubu (KK) neboli „Kakáč“ jsou určena pro členy spolku a další (i nové) příznivce Pecky. Kakáč je především čas a místo, kde mohou celé rodiny trávit společný čas v respektujícím prostředí. V rámci péče o společný prostor každý donese, co může – třeba něco napečeného, vlastní úrodu, čaj nebo kávu, toaletní papír, pokojovou rostlinu nebo jen příspěvek na energie.

V lednu se potkáme každou středu vždy od 16 hodin. Děti mají v plánu dětskou diskotéku a karneval. Ať už rádi trsáte nebo raději sedíte v koutě, jste vítání. 

Besedy a slavnosti

Úvod do přístupu Žít s respektem (Respektovat a být respektován) proběhne ve dva po sobě jdoucí úterky 18. a 25. 4. 2023 vždy od 9:30 do 16:00 v prostorech Pecky, tj. na adrese Lubina č. ev. 31, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm.

Kurz je veden aktivní, prožitkovou formou, jedná se o besedu a trénink komunikace. 

 

Základní cena za osobu je 2 400 KčAbychom ulevili rodinnému rozpočtu, je pro manželské/partnerské/rodičovské páry k dispozici zlevněná párová vstupenka 4 400 Kč (tzn. 2 200 Kč za osobu).

V ceně jsou tištěné materiály, voda, čaj, káva a lehké občerstvení.  Obědová pauza bude od 12:45 do 13:45, o možnosti objednat si oběd přímo do Pecky budou účastnici informování minimálně týden předem.

 

Často kladené otázky (FAQ)

„Respektující přístup se projevuje férovou komunikací bez manipulace, poskytováním pravdivých informací, přibíráním druhých ke spolurozhodování o věcech, které se jich týkají, oceňováním, vyjadřováním nesouhlasu nebo nelibosti bez urážek a ponižování, ochotu a schopnosti otevírat i citlivé problémy a řešit je bez výčitek a vyhrožování, budováním autority ve smyslu „vážit si někoho“, nikoliv „bát se ho“.“

~ Tatjana a Pavel Kopřivovi

„Kurzy jsou určeny všem, kteří chtějí pracovat na vlastní sebeúctě, osvojit si respektující přístup ve vztazích mezi dospělými i při výchově dětí a rozšířit jej o ohleduplný přístup k Zemi a k přírodě.“

~ Tatjana a Pavel Kopřivovi

Tento minikurz je úvod do přístupu Žít s respektem. „Cílem kurzu je zprostředkovat tento pohled na vztahy, ukázat, čím vším můžeme při každodenní komunikaci nechtěně ubližovat a působit problémy sobě i svému okolí, nabídnout účinné alternativy a ovlivnit postoje účastníků v tom smyslu, že žít s respektem se vyplácí.“

~ Tatjana a Pavel Kopřivovi

Minikurz je koncipován jako dvoudenní beseda a trénink komunikace. „Je veden aktivní, prožitkovou formou, při níž se střídají ukázky komunikace, společná diskuze a práce ve dvojicích nebo v malých skupinkách. Účastníci mají možnost trénovat respektující postupy v konkrétních situacích a sdílet své zkušenosti, pocity a myšlenky.“ 

~ Tatjana a Pavel Kopřivovi

Tento minikurz vedou Tatjana a Pavel Kopřivovi – psychologové s praxí v klinické psychologii, psychoterapii a poradenství, spoluautoři přístupu a knihy Respektovat a být respektován.

R+R letáček
Žít s respektem anotace

Po přihlášení nezapomeňte potvrdit svůj e-mail.

Napište nám! Rádi od vás uslyšíme.